Sporta 2 kvartālā norisināsies Rīgas A Cappella festivāla koncerti

October 30, 2023

1. un 2. novembrī Sporta 2 kvartālu piepildīs kosmiska un pārpasaulīga mūzika no Rīgas A Cappella festivāla programmas. Festivālā nozīmīga vieta ierādīta unikāliem mūzikas projektiem, jauniem skaņdarbiem un novatoriskiem mūzikas atskaņojumiem. Sporta 2 kvartāls ir dinamisks radošais kvartāls, kas nemitīgi attīstās un kļuvis par iemīļotu atpūtas vietu, kur baudīt mākslu, kultūru un dažādus notikumus. Ieeja visās Rīgas A Cappella festivāla norisēs un koncertos būs bez maksas.

1 . novembrī plkst. 19.00 Sporta 2 Kvartāla Lielajā zālē pirmatskaņojumu piedzīvos Sniedzes Prauliņas koncerts balsīm un elektronikai “Putekļu cilvēks”. Koncerta noskaņa tiks veidota kā kosmiska, nedaudz pārpasaulīga mūzika, šoreiz kā galvenos izpildītājus izvēloties kora dziedātājus un elektroniku. Jaunradītos skaņdarbus varēs sadzirdēt kā savdabīgu turpinājumu Sniedzes Prauliņas albumam “Inkrustācija”. Putekļa cilvēka sajūtu izpildīs: Sniedze Prauliņa – balss, elektronika, Ēriks Kiršfelds – čells un kora grupa Pētera Vaickovska vadībā.

2. novembrī plkst. 19.00 Sporta 2 kvartāla Lielajā zālē uzstāsies Dziesmu svētku Lielās balvas ieguvējas, sieviešu koris “Venda” ar programmu “Kora mūzikas pērles”, savienojot tajā pagājušo, esošo un jauno laikmetu. Kora “Venda” mākslinieciskās vadītājas un diriģentes ir Anitra Niedre un Rudīte Tālberga, koris ir daudzu nozīmīgu starptautisku festivālu, forumu un konkursu laureāts. Koncertā korim “Venda” pievienosies sitamo instrumentu virtuozi Edgars Zaurs un Kristiāns Lindenblats. Koncerta viesi būs talantīgās kamerkora “Tonika” meitenes un diriģente Inga Cimiņa. Kamerkori “Tonika” raksturo radošums, tradīcijas, neizsīkstošs spēks attīstīties un veidot piedzīvojumus gan sev, gan citiem! Šos korus vienmēr prieks dzirdēt!

Rīgas A Cappella festivāls norisinās kopš 2013. gada, veido jaunu vokālās mūzikas kustības identitāti un parāda a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu. Festivālā līdz šim uzstājušies daudzi pazīstami mākslinieki – “The Real Group”, “The Swingles”, “Postyr”, “Solala”, “Gentlemen Singers”, “Didgori”, “Anima Solla”, “Framest”, “Latvian Voices”, Rīgas Gospeļu koris, “Harmony4Riga”, kori “Kamēr…”, “Balsis”, “Austrums”, “Sola” u.c. Festivāla ietvaros norisinās semināri, meistarklases un nozares tikšanās par vokālās mūzikas aktuāliem jautājumiem, veidojot platformu dialogam. Festivālā izceltā a cappella mūzika ir brīnums, ko spēj radīt cilvēki ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti! A cappella dziedāšana ir Latvijas Dziesmu svētku pamats, kopš neatminamiem laikiem ir viena no latviskās identitātes zīmēm un turpinās jaunrades meklējumos mūsdienu mūzikā.

Koncertu norisi atbalsta Rīgas Dome, Musica Humana, Sporta 2 kvartāls, RKTMC “Mazā ģilde”, JKR Systems.