2024. gada Rīgas A Cappella festivāla jaunā programma New Choral Sounds norisināsies no 6. līdz 9. novembrim Sporta 2 kvartālā

July 6, 2024

2024. gadā Rīgas A Cappella festivāls norisināsies ar jaunu vadmotīvu New Choral Sounds (Jaunās kora skaņas).

No 6. līdz 9. novembrim festivāla programmās nozīmīga vieta tiks ierādīta unikāliem mūzikas projektiem un novatoriskiem mūzikas atskaņojumiem. Galvenie viesi būs Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava, tiks pirmatskaņoti jauni skaņdarbi un jaunas programmas. Koncertu galvenā norises vieta būs Sporta 2 kvartāla Lielā zāle.

Sporta 2 kvartāls ir dinamisks radošais kvartāls, kas nemitīgi attīstās un kļuvis par iemīļotu atpūtas vietu, kur baudīt mākslu, kultūru un dažādus notikumus.

Rīgas A Cappella festivāls norisinās kopš 2013. gada, veido jaunu vokālās mūzikas kustības identitāti un parāda a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu. Festivālā līdz šim uzstājušies daudzi pazīstami mākslinieki – “The Real Group”, “The Swingles”, “Postyr”, “Solala”, “Gentlemen Singers”, “Didgori”, “Anima Solla”, “Framest”, “Latvian Voices”, Rīgas Gospeļu koris, “Harmony4Riga”, kori “Kamēr…”, “Balsis”, “Austrums”, “Sola” u.c. Festivāla ietvaros norisinās semināri, meistarklases un nozares tikšanās par vokālās mūzikas aktuāliem jautājumiem, veidojot platformu dialogam. Festivālā izceltā a cappella mūzika ir brīnums, ko spēj radīt cilvēki ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti! A cappella dziedāšana ir Latvijas Dziesmu svētku pamats, kopš neatminamiem laikiem ir viena no latviskās identitātes zīmēm un turpinās jaunrades meklējumos mūsdienu mūzikā.

Koncertu norisi atbalsta Rīgas Dome, Sporta 2 kvartāls, VSIA “Latvijas koncerti”, RKTMC “Mazā ģilde”.