Lielajā ģildē notiks Rīgas A Cappella festivāla koncerts ‘The Beatitudes’

August 6, 2020

14. oktobrī Lielajā ģildē notiks Rīgas A Cappella festivāla koncerts “The Beatitudes”, ar kuru tiks atzīmēta Rīgas pareizticīgo kora “Blagovest” 30 gadu pastāvēšana un unikālā vieta Latvijas kultūrā. Koncerta programma būs veltīta kora darbības pamatvērtībai – garīgai mūzikai. Koncertā skanēs krievu garīgās mūzikas šedevri, izcilu krievu komponistu kora koncerti un pareizticīgo dziedājumi.

Kopš savas dibināšanas 1990. gadā Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” 30 gadu darbības laikā apliecinājis nozīmīgo vietu Latvijas kultūrtelpā, kā arī ieguvis plašu starptautisku atzinību. Kamerkoris “Blagovest” ir viens no izcilajiem Latvijas koriem, kurš ar augstu profesionalitāti apvieno Latvijas kordziedāšanas tradīcijas un spilgtu, izjustu pareizticīgās mūzikas izpildījuma tehniku. III Eiropas koru olimpiādē ieguvis Grand Prix un izcīnījis Nāciju Grand Prix kategorijā “sakrālā mūzika a cappella”. Kamerkoris “Blagovest” pārstāvējis Latviju Āzijas un Klusā okeāna koru olimpiādē, kur ieguvis konkursa žūrijas augstāko novērtējumu un izcīnījis Grand Prix of Nations vairāk kā 30 pasaules koru konkurencē. Šis panākums ir uzskatāms par vienu no lielākajiem sasniegumiem Latvijas koru kultūrā. Rīgas kamerkoris “Blagovest” izdevis savu septīto albumu “Tavā valstībā” (CD un skaņuplates formātā), kas ieguvis plašu starptautisku atzinību.

Pirmās (early bird) biļetes uz koncertu “The Beatitudes” būs pieejams ar 30% atlaidi Biļešu Serviss kasēs.

8. Starptautiskais Rīgas A Cappella festivāls 2020. gadā norisināsies no 10. līdz 18. oktobrim un savā programmā piedāvās augstvērtīgus, starptautiski atzītu mākslinieku koncertus un meistarklases, īpaši veidotos mūzikas projektos iepazīstinās ar spilgtiem vokālās mūzikas izpildītājiem, ansambļiem un koriem. Festivālā līdz šim uzstājušies daudzi pazīstami mākslinieki – The Swingles (Lielbritānija)The Real Group (Zviedrija), Postyr (Dānija), Solala (Zviedrija), Gentlemen Singers (Čehija), Didgori (Gruzija) u.c., kā arī labākās Latvijas vokālās grupas un kori. Rīgas A Cappella festivāls tiek īstenots, lai veicinātu izcilību un augstus sasniegumus mūzikā, veidotu jaunu vokālās mūzikas kustības identitāti, parādot a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu.