Tiekamies nākamajā Barbershop Harmony Night

October 14, 2020

2021. gada 13. oktobrī plkst. 19.00 Mazajā ģildē norisināsies koncerts „Barbershop Harmony Night“, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas stilam.

Koncerta galvenie mākslinieki būs barbershop vīru vokālais kvartets „Harmonija Rīgai”, kā arī uzstāsies vairāki muzikālie viesi. Koncertā barbershop stila aranžējumos tiks izdziedāti daudzi populāri skaņdarbi, mākslinieku priekšnesumi mīsies ar stāstījumu par barbershop mūzikas dziedāšanas tradīcijas aizsākumiem pasaulē un Latvijā.

Kvartets „Harmonija Rīgai” pazīstams kā pirmais, kas sāka Latvijā izpildīt mūziku barbershop  dziedāšanas stilā. Kvarteta pirmsākumi ir meklējami 1993. gada Mūzikas un mākslas festivālā “Bildes”, kad džeza dziedātājs Laimis Rācenājs dalībai festivālā izveidoja pirmo barbershop stila kvartetu Latvijā, tādejādi popularizējot šo pasaulē tik iecienīto dziedāšanas veidu. Kā atzīmē paši kvarteta „Harmonija Rīgai” dalībnieki, viņi Latvijā ir vislabākie, jo ir vienīgie, kas regulāri izpilda barbershop  mūziku.

Barbershop džeza novirziens 20. gadsimta sākumā radās Amerikā. Tā pamatā ir četrbalsīgs a cappella  mūzikas stils, kurā tiek izpildītas izklaidējošas un sadzīviskas dziesmas. Stila nosaukums barbershop (ang. – frizētava) norāda uz tā izcelsmi, proti, šāda veida dziedāšana sākumā notikusi tieši frizētavās. Šodien Amerikā ir vairāk kā 30 000 Barbershop Harmony asociācijas entuziastu. Radniecīgas apvienības darbojas arī Skandināvijā, Anglijā, Vācijā, Jaunzēlandē un citviet pasaulē.