Didgori-Latvia-2019

Rīgas A Cappella festivālā uzstāsies vokālā grupa „Didgori” no Gruzijas

May 31, 2019

„Rīgas A Cappella festivāla” atklāšanas koncertā 17. oktobrī Rīgas Lutera baznīcā uzstāsies vokālā grupa „Didgori” no Gruzijas. Vienpadsmit vīri koncertā izpildīs gruzīnu tradicionālos un garīgos dziedājumus.

“Didgori” regulāri uzstājas nozīmīgos mūzikas festivālos un sniedz koncertus daudzās pasaules valstīs. Grupa dibināta 2004. gadā, lai pētītu un apgūtu tradicionālo gruzīnu dziedāšanas manieri, izzinātu un turpinātu Gruzijas folkloras tradīcijas. Grupas nosaukums „Didgori” godina vēsturisko cīņu 1121. gadā, kas palīdzēja apvienot Gruziju un izveidot tās tradicionālās kultūras pamatus. 17. oktobra koncerta viešņas būs vokālā grupa „Ēra”, viena no pašlaik labākajām un interesantākajām Latvijas vokālajām grupām.

„Ar grupas „Didgori” koncertu vēlamies parādīt unikālo gruzīnu dziedāšanas manieri un Gruzijas mūziku Latvijā. Lai arī esam dažādas tautas, mūsu muzikālā izjūta ir ļoti tuva. “Didgori” koncerts Rīgas Lutera baznīcā būs viens no spilgtajiem „Rīgas A Cappella festivāla” notikumiem. Daudzas jaunas tikšanās un kopā būšana – kā arvien festivāls būs vieta iedvesmai un dzīves svinēšanai,” – atklāj „Rīgas A Cappella festivāla” producents Guntis Cimiņš.

Septītais Starptautiskais „Rīgas A Cappella festivāls” 2019. gadā norisināsies no 16. līdz 20. oktobrim un piedāvās klātienē baudīt unikālu pasaules mākslinieku un jaunu mūzikas talantu sniegumu. Festivāls savā programmā izcels a cappella žanra daudzveidību, koncertos piedāvājot dažādu laika posmu un stilu mūziku izcilā izpildījumā. Festivāla ietvaros norisināsies vairāki “Pop-up A Cappella” koncerti, nelielās koncertvietās tuvinot māksliniekus klausītājiem, radot koncertos īpaši tuvu klātbūtnes un notikuma sajūtu. Ar daudzu lielisku mākslinieku dalību norisināsies festivāla lielkoncerts, aicinot visus iedvesmoties jauniem sasniegumiem. Festivālā līdz šim uzstājušies daudzi pasaules slaveni mākslinieki – „The Real Group”, “The Swingles”, “Voces8” u.c., kā arī labākie Latvijas vokālie ansambļi un kori. „Rīgas A Cappella festivāls” tiek īstenots, lai veicinātu izcilību un augstus sasniegumus mūzikā, attīstītu a cappella dziedāšanu Latvijā. „Rīgas A Cappella festivāls” veido jaunu identitāti vokālās mūzikas kustībai Latvijā un parāda a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu.

Biļetes uz “Didgori” koncertu var iegādāties: ŠEIT