RACF-The-Swingles

Apliecinājums balss plašajām iespējām

October 19, 2017

Piektais starptautiskais “Rīgas A Cappella festivāls” 2017. gadā norisināsies no 20. līdz 22. oktobrim un savās programmās piedāvās augstvērtīgus, starptautiski atzītu mākslinieku koncertus.

”Rīgas A Cappella festivālā” būs iespēja piedzīvot lieliskus koncertus, gūt iedvesmu un apliecinājumu cilvēka balss plašajām iespējām. Daudzas jaunas tikšanās un kopā būšana, spilgtas un radošas idejas – festivāls ir vieta iedvesmai un pozitīviem impulsiem. Izcilība, talants, vienkāršība un mūzikas mīlestība – šie vārdi raksturo šī gada festivāla programmu.

Festivāla atklāšanas koncertā piektdien, 20. oktobrī, koncertzālē “Palladium” uzstāsies viena no mūsdienu izcilākajām grupām “The Swingles”. Pasaules vokālās mūzikas zvaigznes ar savu neparasti plašo un unikālo skanējumu pārsteigs daudzus un būs apliecinājums cilvēka balss iespējām. Vokālās grupas “The Swingles” koncerts ir viens no lielajiem piektā “Rīgas A Cappella festivāla” notikumiem.

Festivāla turpinājumā 21. oktobrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies vokālā grupa “Solala” no Zviedrijas un vokālā grupa “Latvian Voices”.

“Solala” ir mainījusi priekšstatu tam kā var izklausīties vokālā grupa. Pēdējo gadu laikā viņu atraktīvie mūzikas video grupai ir piesaistījuši milzīgu auditoriju. Ar savu neparasto un lielisko sniegumu “Solala” kļuvusi par YouTube sensāciju un pasaulē pieprasītu koncertgrupu.

“Latvian Voices” ir startptautiski pazīstamākā Latvijas vokālā grupa. Enerģija, kas nāk līdzi “Latvian Voices” mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti, un mūzika, ko spēj radīt meitenes ar savām balsīm, ir brīnums. Koncertās “Latvian Voices” izpildīs skaņdarbus no savas jaunākās programmas “Sudrabs”.

22. oktobrī “Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā Rīgas Domā skanēs garīgā mūzika. Koncertā “Tavā valstībā” ar savu īpašo strāvojumu uzstāsies Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”. Koris 2017. gadā ieguvis Eiropas koru olimpiādes Grand Prix un izcīnījis Nāciju Grand Prix kategorijā “sakrālā mūzika a cappella”. Katrs noslēguma koncerta apmeklētājs varēs saņemt kamerkora Blagovest jaunāko albumu bez maksas. Albums ir veltīts kora “Blagovest” 25 gadu darbībai un īsā laikā guvis plašu starptautisku atzinību.