RACF-Kamer-2018

Kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams

July 13, 2018

6. Starptautiskā „Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā 21. oktobrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā ar īpaši veidotu programmu uzstāsies koris „Kamēr…”.

Koris „Kamēr…” ir viens no redzamākajiem un starptautiski zināmākajiem Latvijas kormūzikas vēstnešiem. Koris savu īpašo skanējumu ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Dziesmu svētku Lielās balvas ieguvējs koris „Kamēr…” savā darbībā atstājis neizdzēšamas pēdas a cappella mūzikā un ir vienreizēja parādība pasaules mūzikas vidē. Koris „Kamēr…” strādā ar īpaši sev radītām programmām, tādējādi gūstot unikālu repertuāru un papildinot a cappella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem. Spilgtākos skaņdarbus no savām jaunākajām programmām koris atskaņos „Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā 21. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

6. Starptautiskais „Rīgas A Cappella festivāls” 2018. gadā norisināsies no 17. līdz 21. oktobrim un programmā piedāvās augstvērtīgus, starptautiski atzītu mākslinieku koncertus un meistarklases. Īpaši veidotos mūzikas projektos festivāls iepazīstinās klausītājus ar spilgtiem vokālās mūzikas izpildītājiem, ansambļiem un koriem. 17. oktobrī festivālā uzstāsies izcilais britu vokālais ansamblis „Voces8”, izpildot plašu programmu no renesanses polifonijas līdz mūsdienu mūzikai un populāru skaņdarbu aranžējumiem. 19. oktobrī norisināsies koncerts „Barbershop Night”, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas veidam. 20. oktobrī Rīgas Domā ar koncertprogrammu „Music without borders” uzstāsies vokālā grupa „Gentlemen Singers” no Čehijas, kā arī festivāla ietvaros notiks vairāki bezmaksas koncerti un meistarklases.