RACF-2019-Voces8

Ar jaunām idejām un pasaules līmeņa māksliniekiem

September 4, 2018

6. Starptautiskais „Rīgas A Cappella festivāls” 2018. gadā norisināsies no 17. līdz 21. oktobrim un klausītājiem piedāvās augstvērtīgus starptautiski atzītu mākslinieku koncertus, īpaši veidotos mūzikas projektos iepazīstinās ar spilgtiem vokālās mūzikas izpildītājiem, ansambļiem un koriem.

„Rīgas A Cappella festivāls“ ir iespēja piedzīvot lieliskus koncertus, gūt iedvesmu un apliecinājumu cilvēka balss neierobežotajām iespējām. Festivālā izceltā a cappella mūzika ir brīnums, ko spēj radīt cilvēki ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti. Ar jaunām idejām, izcilību un augstiem sasniegumiem mūzikā, festivāls piedāvā iepazīt a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu.

17. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē uzstāsies Lielbritānijas vokālais ansamblis „Voces8“. Ar savu nevainojamo skanējumu „Voces8“ ir iedvesmas, apbrīnas un izcilības paraugs pasaules mūzikā. Festivāla atklāšanas koncertā „Voces8“ piedāvās plašu programmu no renesanses polifonijas līdz mūsdienu mūzikai un populāru skaņdarbu aranžējumiem.

19. oktobrī plkst. 20.00 Mazajā ģildē norisināsies koncerts „Barbershop Night“, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas veidam. Koncertā mākslinieku priekšnesumi mīsies ar atraktīvu un informatīvu stāstījumu par barbershop mūzikas dziedāšanas tradīcijas aizsākumiem pasaulē un Latvijā. Koncertā piedalīsies vokālās grupas – „Harmony 4 Rīga“, „Barberbabes“, „Rabarberi“ un Nikolajs Puzikovs, „Freska“, „Superstars“, kori – „Austrums“,„Erelbe“, „Sēja“, „Saknes“, Rīgas Latviešu biedrības koris, kora „Sola“ vīru grupa. Pasākumu vadīs Valters Krauze, ieeja koncertā ar ielūgumiem.

20. oktobrī plkst. 15.00 Rīgas Domā izskanēs garīgās mūzikas koncerts „Miera lūgšana“, kurā uzstāsies Eiropas koru olimpiādes Grand Prix ieguvēji – Rīgas pareizticīgo kamekoris „Blagovest“. Koncerta programmā G.P. Palestrinas, A. Arhangeļska, A. Šnitkes, G. Pelēča, Ē. Ešenvalda un citu autoru mūzika.

20. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Domā ar koncertu „Mūzika bez robežām” uzstāsies vokālā grupa „Gentlemen Singers” no Čehijas. Grupa kļuvusi par ievērojamu a cappella apvienību ne tikai savā mītnes zemē, bet arī starptautiskajā mūzikas arēnā. Vokālā grupa „Gentlemen Singers” ir bieži viesi televīziju un radio pārraidēs un aktīvi koncertē daudzās pasaules valstīs, tai skaitā nozīmīgos mūzikas festivālos.

Festivāla noslēgumā, 21. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, ar īpaši veidotu programmu uzstāsies koris „Kamēr…“ un viens no talantīgākiem jaunās paaudzes latviešu diriģentiem, kora jaunais mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters. Savu unikālo skanējumu koris ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu, kur vienlīdz svarīga ir emo cionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.